akumulační nádrže

jsou součástí moderního topného systému. Díky propracovaným regulačním prvkům umožňují akumulovat energii ze všech možných zdrojů (kotle na všechny druhy paliv, elektrická energie, sluneční kolektory, tepelná čerpadla) a naopak tuto energii optimálně dodávat všem spotřebičům (příprava TUV, topení, podlahové topení, ohřev bazénu). Nádrže jsou vyráběny v celé řadě objemových velikostï.

elektrické bojlery

jsou vyráběny v širokém spektru objemů - od 50 litrů do 1000 litrů. Malé lirtáže jsou vhodné pro decentralizovanou přípravu teplé užitkové vody (TUV) blízko místa její spotřeby - například u dřezu či umyvadla. Bojlery jsou vyráběny ve dvou základních provedeních :
Ležaté - určené pro horizontální instalaci v prostorách s omezeným místem
Stojaté - určené k montáži ve svislém směru.

Pokud nejste omezeni místem, zvolte raději stojatý model. Jeho provoz je ekonomičtější.

kombinované bojlery

slouží k přípravě teplé užitkové vody (TUV), kde vlastní ohřev je realizován buď ohřevem elektrickým tělesem (letní provoz) nebo vodou ze systému ústředního topení (zimní provoz). Bojlery jsou vyráběny ve dvou základních provedeních :
Ležaté - určené pro horizontální instalaci v prostorách s omezeným místem
Stojaté - určené k montáži ve svislém směru.

Pokud nejste omezeni místem, zvolte raději stojatý model. Jeho provoz je ekonomičtější.

malé bojlery do 30 litrů

jsou vyráběny v širokém spektru objemů - od 5 litrů do 30 litrů. Malé litráže jsou vhodné pro decentralizovanou přípravu teplé užitkové vody (TUV) blízko místa její spotřeby - například u dřezu či umyvadla. Odpadá tím hlavní nevýhoda dlouhých rozvodů - zbytečné odtáčení litrů vody při čekání než začne téct teplá. Bojlery jsou vyráběny ve dvou základních provedeních :

Tlakové - lze použit klasiké vodovobdní baterie, případně lze mít i více odběrných míst
Beztlakové - nutno použít speciální baterii, pouze jedno odbérné místo 

Malé bojlery jsou mimo to vyráběny v provedeních nad dřez a pod dřez, díky čemuž lze takřka vždy vybrat zařízení vhodné do kuchyně či koupelny.

nepřímotopné zásobníky

jsou určeny k přípravě teplé užitkové vody (TUV), kde vlastní ohřev je realizován topnou vodou z kotle ústředního topení (typicky například kotle plynového). Výhodou systémového řešení kotel <-> nepřímotopný zásobník je komfortní, plně automatický ohřev TUV.

ohřívače na tuhá paliva

slouží k přípravě teplé užitkové vody (TUV), kde vlastní ohřev je realizován přímým ohřevem vody pomocí topeniště na tuhá paliva (uhlí, dřevo) ve spodní části ohřívaće. Součástí ohřívače je i speciální mísící baterie se sprchou. Pro provoz tohoto typu zařízení není potřebná elektrická energie.

plynové bojlery

slouží k přípravě teplé užitkové vody (TUV), kde samotný ohřev je realizován přímým ohřevem vody pomocí plynového hořáku. Podmínkou instalace je vyvložkovaný komín. Pokud není komín k dispozici, lze zvolit i plynový bojler s nuceným odtahem spalin přes zeď, případně bojler s nižším výkonem hořáku odkouřený do místnosti. Plynové bojlery existují v provedení pro postavení na zem a v provedení k pověšení na zeď.

plynové průtokové ohřívače

slouží k přípravě teplé užitkové vody (TUV), kde vlastní ohřev je realizován přímým ohřevem vody pomocí plynového hořáku. Teplá voda je tak připravována pouze v době a množství dle aktuální potřeby. Nové typy průtokových ohřívačů mají přesnější regulaci teploty TUV v závislosti na jejím průtoku, kromě typů s plamínkovým zapalováním existují i typy se zapalováním bateriovým, případně s vlastním minigenerátorem proudu pomocí malé hydroturbínky. Podmínkou instalace je vyvložkovaný komín. Pokud není komín k dispozici, lze zvolit i průtokový ohřívač s nuceným odtahem spalin přes zeď.