koupelnové radiátory

Koupelnové radiátory jsou, jak již název napovídá, vhodným doplňkem do kopelny, kde je lze s výhodou použít nejenom k přitápění, ale také k sušení vlhkých ručníků, případně k nahřátí županu. Obdobně lze koupelnový 'žebřík'  využít například v kuchyni k sušení utěrek.
Koupelnové radiátory je možno provozovat třemi způsoby : jako součást topného systému, s elektrickým topným tělesem, nebo pomocí připojovacího T-kusu oběma předchozími způsoby. Příslušenství ke koupelnovým radiátorům naleznete zde.

litinové článkové radiátory

Litinové článkové radiátory jsou stále oblíbeným řešením pro topné systémy. Často bývají používány na úřadech, sportovních stadionech, školách a veřejných budovách. Jejich předností je poměrně vysoká odolnost proti mechanickému poškození, vandalismu a korozi. Články jsou standardně agregovány po 10-ti kusech, je však samozřejmě možné jejich spojování po jednotlivých článcích.

ocelové deskové radiátory

Nejrozšířenější otopné těleso ve střední Evropě je ocelový deskový radiátor. životnost radiátorů je až 40 let (v závislosti na prostředí, otopné soustavě a údržbě). Radiátory jsou´vyráběny v rozličných typových řadách,ve výškách 300,400,500,600 a 900 mm a délkách od 400 do 3000 mm. Kromě klasických radiátorů jsou v nabídce i radiátory typu Ventil Kompakt (VK), radiátory se středovým připojením (VKS), či radiátory s hladkou čelní plochou (PLAN). Více technických informací naleznete zde

nástěnné_konvektory

Nástěnné konvektory Licon OK jsou běžné nástěnné radiátory s dlouhou historií, používané v domácnostech, veřejných i průmyslových prostorech. Jejich moderní design, jednoduchá montáž a hospodárný provoz jsou důvodem jejich přetrvávající oblíbenosti u našich zákazníků. Vzhledem k unikátnímu řešení použitého výměníku tepla dosahují vyšších výkonů i při malých rozměrech tělesa.

 

lavicové_konvektory

Otopné lavice najdou své uplatnění v místech se sníženým parapetem, u prosklených ploch atd. Další variantou konvektoru je otopná lavice s krycí deskou, která snese běžné statické zatížení a je proto vhodná k sezení, například u bazénů, na chodbách, v zimních zahradách.

 

podlahové konvektory

Pokud máte v domě velké francouzké okno, nebo jinou velkou skleněnou plochu, nebo Vám z jakéhokoliv důvodu nevyhovují klasické radiátory, můžete použít podlahové konvektory. Podlahové konvektory jsou určeny k montáži do země, v úrovni podlahy jsou potom zakryty mřížkou. Pokud je požadován vyšší výkon, lze zvolit konvektor s integrovaným elektrickým ventilátorem.

podlahové topení

    Ideálním řešením pro vytápění ploch krytých dlažbou (koupelny, kuchyně) ale i obývacích či dětských pokojů je podlahové topení. Nízkoteplotní podlahové topení je s výhodou používáno v instalacích s kondenzačními plynovými kotli, případně s tepelným čerpadlem.