akumulační_kamna

Jsou určena k lokálnímu vytápění. Využívají výhodnou sazbu elektřiny, čímž zaručují nižší náklady na vytápění. Feolitové jádro akumulačních kamen se v době levné sazby elektřiny (nočního proudu) ohřívá na vysokou teplotu, která se díky kvalitní izolaci udrží v kamnech celý následující den a přirozeným sáláním ohřívá vzduch v místnosti.

kamna na tuhá paliva

Jsou určena k lokálnímu vytápění. Zdrojem tepla je spalování fosilních paliv (dřevo, uhlí, brikety, dřevní odpad i v méně kvalitní podobě. Nutnost připojit tato zařízení na komín.

krbová kamna

Krbová kamna jsou trendem posledních let. Jsou vyráběna v široké paletě rozměrů, výkonů, designu i cen, takže každý zákazník si jistě najse ta 'svá'. Krbová kamna jsou vyráběna v provedení s teplovodním výměníkem i bez něho. Pokud jsou kamna osazena výměníkem, je možné podle jeho výkonu vytápět další 2 - 3 místnosti klasickými teplovodními radiátory. Krbová kamna musí být vždy připojena na komín.

krbové vložky

Krbové vložky jsou určeny k obezdění a umožňují tak individuální estetické zapracování do takřka libovolného interiéru. Opět jsou, stejně jako krbová kmna, vyráběny ve dvou provedeních - s teplovodním výměníkem a bez tohoto výměníku. Pokud je krbová vložka osazena výměníkem, je možno v závislosti na jeho výkonu vytápět další 2 - 4 místnosti klasickými teplovodními radiátory. Krbová vložka musí být vždy připojena na komín.

krbové nářadí

K dobré manipulaci se dřevem a k snadnější údržbě krbových kamen ci krbové vložky Vám nabízíme i sortiment krbového nářadí a košů na dřevo.

odkouření

Odkouření pro krbová kamna a krbové vložky je vyrobeno ze silnostěnného plechu, případně z nerezu. Součástí spalinové cesty by mělá být uzavírací komínová klapka a také čistící kus, který Vám umožní snadné pravidelné čištění odtahu, které je pro bezproblémový provoz kamen či krbu naprosto nezbytné.